Izvēlies savu valstiIzvēlies savu valsti
Latvija - Profesionāļiem

Design by Tarkett

Katru gadu Tarkett bagātina savu izstrādājumu klāstu ar jauniem dizainiem, krāsām un materiāliem. Kad jaunais 2010./2011. g. izstrādājumu klāsts tika laists pārdošanā, Tarkett dizaineri jau izstrādāja nākamo kolekciju. Viņi skaidro, kādā veidā tiek izstrādātas klientu vēlmēm atbilstošas kolekcijas.

 

Dizaineri

Kad jaunā 2010./2011. g. izstrādājumu kolekcija tika laista pārdošanā, Tarkett dizaineri visā pasaulē jau izstrādāja nākamo kolekciju. Katra kolekcija tiek veidota divus gadus: tiek vākta informācija, attīstītas idejas un ieviesti jauni izstrādājumi ar vienu mērķi, kā saka Tarkett dizaineru daļas viceprezidente Beatrise Manža (Beatrice Mange), „radīt kolekcijas, kas piedāvā risinājumus katram lietojumam ar iespējami plašāku faktūras, krāsu un rakstu klāstu”.”

Tendenču noteikšana

Sandrīne Belavona (Sandrine Bellavoine) vada Tarkett Tendenču kompetences un prognožu centru un atbild par kvalitatīvas informācijas sniegšanu dizaineriem attiecībā uz jaunākajām norisēm. Viņa saka: „Jaunas kolekcijas radīšanai nepieciešama sadarbība.” Tas nozīmē uzturēt ciešus kontaktus ar starptautiskām tendenču pārraudzības grupām un citiem dizaineriem. Bez tam viņa apmeklē gadatirgus – ne tikai grīdas segumu un būvmateriālu nozarē, bet arī visu veidu projektēšanas un svarīgo nozaru, piemēram, veselības aprūpes un izglītības nozares gadatirgus. Viņa saka: „Tas sniedz iespēju izprast konkrētas darbības vides prasības un iespējamo grīdas segumu daļu vispārējā projekta ietvaros."

No klienta viedokļa

Dažos gadījumos, piemēram, veselības aprūpē un izglītībā, jauni pētījumi par fizioloģisko un psiholoģisko ietekmi liecina, ka dažas krāsas un raksti var radīt nopietnas sekas. Beatrise saka: „Mēs ļoti labi apzināmies, ka dažās jomās nepieciešama ļoti smalka izpratne par krāsu un rakstu nozīmi. Tā, piemēram, slimnīcās noteiktas krāsas rada gaisotni, kas sniedz lielāku emocionālo gandarījumu. Daži raksti var izraisīt redzes traucējumus, piemēram, epilepsijas slimniekiem. Šie nosacījumi ir vitāli svarīgi mūsu klientiem, un mums ir jābūt pārliecinātiem, ka mūsu rīcībā ir visjaunākā informācija." Gala rezultātā vienmēr ir jāpanāk līdzsvars starp praktiskām prasībām un estētiku.

Jauna iedvesma

Dažos gadījumos arī ārējie speciālisti var sniegt jaunu izpratni par izstrādājumu izmantošanu. Pēdējos gados vadošie konstruktori un arhitekti ir sākuši izmantot vinila vizuālo un tehnisko potenciālu, un tas savukārt ir atstājis ietekmi uz dizaineriem. Sandrīne saka: „Redzot vinila izmantošanu aizraujošos jaunos veidos, rodas jaunu dizainu iedvesma. Tādēļ mēs esam izstrādājuši un turpinām izstrādāt jaunus izstrādājumus un plašāku augstā stila dizainu klāstu. Tarket dzīvojamās telpās izmantojamie vinila izstrādājumi ir tik universāli, ka vienkārši nerodas nekādi dizaina ierobežojumi. Daba, abstrakcijas – visu, ko vien vēlaties, var iemiesot vinilā." ”

Dizains jūsu rīcībā

Tomēr galarezultātu nosaka konkrēta dizaina lietojums. Tarkett vispārējo pakalpojumu ietvaros dizaineru grupa arī sniedz konsultācijas par to, kā izmantot krāsu kombinācijas, lai panāktu vislabāko efektu, grīdas segumu dizaina izmantošanu virziena norāžu vai dažādu norādes zīmju veidošanai, vai identitātes marķēšanai.

Dizaineru grupa arī atbild uz pieprasījumiem par konkrētu izstrādājumu dizainparaugiem. Sandrīne stāsta: „Pie mums nesen vērsās mūsu pārdošanas grupa Lielbritānijā, jo aptauja liecināja, ka pastāv pieprasījums pēc plašāka drošības grīdu seguma klāsta, kas pēc izskata neatgādina drošības grīdas segumu. Viņi vēlējās kaut ko tādu, kas izskatās kā dabisks materiāls, piemēram, koks, taču saglabā specifiskās tehniskās raksturpazīmes." Saskaņā ar šo pieprasījumu radītais dizains ir ideāls risinājums, piemēram, sociālās aprūpes iestādēm, kur nepieciešama silta un mājīga gaisotne vienlaikus ar drošību.

Visbeidzot, attiecībā uz ļoti konkrētām prasībām Tarkett dizaina pakalpojumu daļa piedāvā arī klientiem pielāgotus risinājumus ar specifiskām grīdas seguma īpašībām.

Jauni izstrādājumi

Dizaineru veiktie pētījumi un kontakti ar klientiem var sniegt iedvesmu jauniem izstrādājumiem. Dizaineru grupa ciešā sadarbībā ar Tarkett izpētes un attīstības departamentu un izstrādājumu vadības departamentu ir iesaistīta izstrādājumu radīšanā no sākotnējās ieceres līdz ražošanai. Viendabīga vinila gadījumā, kad modelis ir daļa no ražošanas procesa, šāda veida līdzdalība ir ļoti svarīga, jo iespējamo dizainu klāsts pašlaik ir diezgan ierobežots. Tomēr nepārtraukti tiek izstrādātas jaunas metodes, kas nākotnē ļaus palielināt potenciālo dizainu klāstu.

Labas jušanās faktors

Dizains nav tikai grīdas izskats – tam jānodrošina arī laba jušanās. Beatrise skaidro: „ir svarīgi, lai izskats neradītu maldīgu priekšstatu par iespējamajām taustes sajūtām, kas reāli nerodas, pieskaroties pie grīdas." Visi izstrādājumi tiek rūpīgi izvērtēti pēc to taustes īpašībām, un virsmas struktūra un reljefs atbilst izraisītajām sajūtām.

Paplašināšanas iespējas

Komercklientiem veiktspēja var būt tikpat svarīga kā dizains, kas atspoguļo jaunākās tendences. Tāpat daudzās situācijās pārliecība, ka mīļākās krāsas vai dizaina izstrādājumu ražošana netiks pārtraukta un tie joprojām būs pieejami, ir svarīgs dizaina izvēles faktors. Dizaineru grupas uzdevums ir izveidot pilnīgu grīdas segumu risinājumu klāstu, kas ne tikai atspoguļo pašreizējās tendences, bet arī ietver klasiskos stilus- un vajadzīgās funkcionālās īpašības.

Grīdas segumu nākotne

Tātad kāda ir dizaineru grupas izveidotā kolekcija 2010./2011. g. sezonai? Sandrīne saka: „Galvenā tēma, kas visskaidrāk caurvij visas tendences nākamajā gadā, ir darbības vides vērtības. Vide ir galvenais faktors, kas nosaka, vai dizains ir dabisks, tehnoloģisks, vienkāršs vai izsmalcināts. Tas nosaka ne tikai izskatu, bet arī izstrādājumu sastāvu, virsmas apstrādi un ražošanas metodes." Tas atspoguļosies arī nākamā gada kolekcijā.

Aile: ēdiena gatavošana ar Tarkett
Dažas milzīgās Tarket vinila izstrādājumu iespējas redzamas izstādē, ko veidojusi linoleja dizainu projektu vadītāja Aurēlija Nangnota (Aurelie Nangniot). Izstādes nosaukums ir „Ēdiena gatavošana ar Tarkett", un visi pārtikas produkti šajā virtuvē - kūkas, šokolāde, saldumi, cepumi, pastilas utt. - ir izgatavotas no vinila. Tarkett dizaineru daļas viceprezidente Beatrise Manža (Beatrice Mange) saka: „Mērķis ir izpētīt jaunas sajūtas un parādīt vinilu no cita skatpunkta, izmantojot visas lietas, kas sader kopā ar ēdiena gatavošanu: spēle, bauda, pārsteigums, pieskaršanās, iztēle, pārdomas..."