Izvēlies savu valstiIzvēlies savu valsti
Latvija - Profesionāļiem

Dzīves cikla izmaksu analīze

Mēs esam līderi grīdas virsmu apstrādes jomā, kā arī attiecībā uz tādu materiālu un konstrukciju izvēli, kas nodrošina vislabākās virsmu kopšanas iespējas un līdz ar to arī labākās aprites cikla izmaksas.

1975. gadā Tarkett ieviesa grīdas virsmu apstrādes sistēmu PUR, kas uzskatāma par pagrieziena punktu grīdas segumu ražošanas nozarē. Mūsu izgudrojumu pārņēmuši daudzi citi uzņēmumi.

Aprites cikla izmaksas
Reālajās grīdas seguma izmaksās tiek iekļautas iegādes, ieklāšanas, tīrīšanas un kopšanas izmaksas visā izstrādājuma aprites cikla laikā. Programmatūra Life Cycle Cost Software (LCC) [aprites cikla izmaksas] ir Tarkett izstrādāta programma, kas apvieno visus iepriekš minētos parametrus un novērtē grīdas seguma patiesās izmaksas visā aprites cikla laikā.

Koncepcija “8/92
Ar LCC programmu ir pierādīts, ka 20 gadu laikā tīrīšanas un kopšanas izmaksas sastāda vidēji 92 % no kopējām grīdas seguma izmaksām, bet iegādes un ieklāšanas izmaksas - tikai 8 %.
Labs pamatojums iegādāties Tarkett.

Ietaupījums līdz pat 30 %
Ar LCC programmu ir pierādīts, ka, izvēloties Tarkett grīdas segumus, kas izgatavoti no augstas kvalitātes izejmateriāliem un apstrādāti ar sistēmu PUR, kopšanas un tīrīšanas izmaksas var samazināt par 30 %.
Vēl viens labs pamatojums iegādāties Tarkett.

Ieguldījumu atdeve
Tarkett uzņēmums „Johnsonite” pirmais izstrādāja augstas veiktspējas vides veidošanas koncepciju, piedāvājot risinājumus, kas izmanto darbinieku motivāciju, darba drošību un efektivitāti.

Ietaupīt, izmantojot viedus risinājumus
Tarkett ir izstrādājis daudz viedu risinājumu ar mērķi ietaupīt izmaksas ne tikai visā izstrādājuma aprites cikla laikā, ber arī ieklāšanas laikā, piemēram, nomaināmu elementu ieklāšana ir risinājums, kas ļauj viegli ieklāt, nomainīt un noņemt grīdas segumu.

Izcili ilgizturīgs grīdas segums
Mūsu no augstas kvalitātes materiāliem izgatavotajiem izstrādājumiem piemīt izcila ilgizturība, kas pārsniedz visas normas un standartus un garantē ieguldījuma vērtību.
 

Aprites cikla analīze un ilgtspējība

Visas mūsu darbības pamatā ir ilgtspējīgas vides nodrošināšana mūsu izstrādājumu aprites cikla laikā, un mēs turpināsim strādāt tieši šādā veidā, jo uzskatām to par nepieciešamību un pienākumu.

Visa vides aizsardzības darba pamatā ir aprites cikla perspektīva. Mēs pastāvīgi cenšamies samazināt mūsu izstrādājumu ietekmi uz vidi visā aprites cikla laikā. Tiek ņemti vērā vairāki aspekti: izejmateriāli, izstrādājums, konstrukciju projektēšana un ražošana, transportēšana, ieklāšana, tīrīšana un kopšana, kā arī otrreizējā pārstrāde un atkritumu apsaimniekošana. Visu mūsu attīstības plānu un uzlabošanas darbību pamatā ir visi šie aspekti.
 

Tarkett ir apņēmies īstenot visaptverošu LCA programmu saskaņā ar ISO standartiem, kuras mērķi ir šādi:

  • Izmantot ekodizaina rīku, lai projektētu pilnībā videi draudzīgus izstrādājumus
  • Pastāvīgi informēt klientus par Tarkett izstrādājumu un procesu ietekmi uz vidi ar regulāri atjauninātu dokumentu (EPD), kas apliecina mūsu apņemšanos pastāvīgi ieviest būtiskus uzlabojumus
  • Sniegt iespēju izvēlēties atbilstošus izstrādājumus organizācijām, kas īsteno ilgtspējīgu pieeju būvniecībā (piemēram, LEED GBC Amerikas Savienotajās Valstīs, HQE Francijā vai BRE Lielbritānijā

Galvenie kritēriji, kas paredzēti LCA, ir šādi:

  • Klimata pārmaiņas sakarā ar CO2 un citu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju
  • Atmosfēras paskābināšanās
  • Emisijas ūdenī un gaisā
  • Energoresursu patēriņš
  • Gaisa kvalitāte telpās - gaistošie organiskie savienojumi
  • Atkritumi - otrreizēja izmantošana, pārstrāde, likvidēšana