Izvēlies savu valstiIzvēlies savu valsti
Latvija - Profesionāļiem

Cradle to Cradle® sertifikāts

Koka grīdas segumi: Cradle to Cradle® sudraba sertifikāts

Tarkett daudzslāņu parketa grīdas segumiem Epoque, Tango, Salsa, Rumba un Professional, kas tiek ražoti Zviedrijā un Polijā, ir piešķirts Cradle to Cradle® sudraba sertifikāts. Tarkett ir pirmais koka grīdas segumu ražotājs Eiropā, kura produkcijai ir piešķirts Cradle to Cradle® sertifikāts.

Cradle to Cradle® sertifikācijas procesā tiek novērtēta atbilstība šādiem kritērijiem: materiālu saturs, materiālu atkārtotas izmantošanas iespējas un ekoloģiski atbildīgs ražošanas process energoresursu un ūdens izmantošanas aspektā. Attiecībā uz energoresursu un ūdens izmantošanas kritērijiem Tarkett sniegums ir novērtēts kā atbilstošs zelta līmenim. Koka grīdas segumu ražotnēs visas zāģu skaidas tiek izmantotas kā energoresursi mūsu ražotnēs vai pārdotas trešajām pusēm enerģijas ražošanai.

Kopš 2009. gada Tarkett grupa īsteno vērienīgu ilgtspējīgas attīstības stratēģiju, kuras mērķis ir līdz minimumam samazināt ietekmi uz vidi, kā arī ražot tādus izstrādājumus, kuri veicina cilvēku labklājību un kurus to lietderīgās izmantošanas termiņa beigās iespējams atkārtoti izmantot kā citu izstrādājumu sastāvdaļas saskaņā ar Cradle to Cradle principiem. Tarkett ir apņēmusies ievērot 10 principus, kas norādīti ANO iniciatīvā Pasaules pakts, ir publicējusi ētikas kodu un iekļāvusi Pasaules pakta principus savos iepirkumu līgumos.

Epoque   Salsa   Tango

Linolejs: Cradle to Cradle® sudraba sertifikāts

Tarkett ražotais linolejs ir pirmais linolejs pasaulē, kam piešķirts Cradle to Cradle® sertifikāts sakarā ar ilgtspējīgu pieeju ražošanai. Linoleja ražošanā tiek izmantota linsēklu eļļa, priežu sveķi, džuta, koksnes un korķa milti, visu linoleju iespējams pakļaut otrreizējai pārstrādei, un tas ir pilnīgi dabisks un atjaunojams izstrādājums. Tam ir piešķirts Cradle to Cradle® sudraba sertifikāts.

Cradle to Cradle® sertifikācijas procesā tiek piemēroti 5 kritēriji: materiālu saturs, materiālu otrreizējās pārstrādāšanas iespējas, videi draudzīgs projekts, atjaunojamo energoresursu un ūdens daļa ražošanas procesā un sociālā atbildīguma principi. Sertifikācijā tiek ņemts vērā ķīmisko vielu saturs izstrādājumu sastāvdaļās, ietekme uz cilvēku un vides veselību, kā arī iespēja tos pārstrādāt/kompostēt. Sudraba sertifikāta piešķiršana nozīmē, ka visas linoleja sastāvdaļas ir identificētas un pozitīvi novērtētas.