Izvēlies savu valstiIzvēlies savu valsti
Latvija - Profesionāļiem

Ieguldījums kvalitātē - ražošana bez ftalātiem

„Tarkett” 2014. gadā pieņēma lēmumu vinila grīdas segumu ražošanā Eiropā izmantot plastifikatorus bez ftalātiem

Kā daļa no „Tarkett” apņemšanās panākt lielāku ilgtspējību un ekoloģiskās inovācijas, šie jauni izstrādājumi bez ftalātiem¹ ir paredzēti iekštelpu vides un gaisa kvalitātes uzlabošanai. „Tarkett” izvēlētie plastifikatori bez ftalātiem ir apstiprināti konteineriem, kas saskaras ar pārtiku, un tos atļauts izmantot rotaļlietās, kuras bērni var likt mutē.

“Esam apņēmušies ieviest ekoloģisko inovāciju programmas un panākt ilgtspējību, lai klientiem nodrošinātu vislabākos izstrādājumus. Mūsu mērķis ir piedāvāt komfortablākas, veselīgākas un cilvēkiem draudzīgas iekštelpas, nepasliktinot ekspluatācijas īpašību rādītājus un dizaina kvalitāti,” paskaidro Anna Kristīne Aijeda, „Tarkett” grupas izpilddirektora vietniece Izpētes, inovāciju un vides jautājumos.

“Šīs elastīgo grīdas segumu jaunās paaudzes laišana tirgū ir vēl viens pagrieziena punkts „Tarkett” ceļā uz ilgtspējīgu vidi, un rosinās nozari sekot mums nākamajos gados."

Mūsu apņemšanās panākt ilgtspējību un ieviest ekoloģiskās inovācijas

Šis lēmums atbilst ilglaicīgajām saistībām, ko esam uzņēmušies – sasniegt ilgtspējību un ieviest ekoloģiskās inovācijas, lai panāktu komfortablākas, veselīgākas un cilvēkiem draudzīgas iekštelpas, nepasliktinot ekspluatācijas īpašību rādītājus un dizaina kvalitāti.

Mēs regulāri un pastāvīgi novērtējam savus materiālus, lai izmantotu vislabākās tirgū pieejamās tehnoloģijas. Kopš 2011. gada esam izmantojuši resursu atkārtotas izmantošanas principu „no šūpuļa līdz šūpulim” sadarbībā ar Vācijas Vides aizsardzības un veicināšanas aģentūru (EPEA), kas mums palīdz izstrādāt ekoloģiskus izstrādājumus, lai mēs kļūtu par slēgta cikla uzņēmumu. Mērķis ir novērtēt un izvēlēties tādus materiālus, kas ir nekaitīgi cilvēkiem un videi, un ko izstrādājumu lietošanas beigās var pārstrādāt un atkārtoti izmantot kā tehniskos izejmateriālus vai bioloģiskas barības vielas.

Ar daudzo nozares un akadēmisko partnerību palīdzību mēs cenšamies pastāvīgi uzlabot savu izstrādājumu sastāvu un to ietekmi uz veselību un vidi katrā to dzīves ciklā.

Papildu informācija

1) Amerikas Astmas un alerģijas fonds (AAFA) atzinīgi novērtē "Tarkett" ieguldījumu veselīgākas iekštelpu vides veidošanā, piešķirot astmai un alerģijai draudzīga izstrādājuma sertifikātu – Asthma & allergy friendly certification™ dažām vinila grīdas segumu sērijām (t.i., FiberFloor and iQ Natural), kur arī izmantoti plastifikatori bez ftalātiem.

2) Eiropā "Tarkett" Zviedrijas ražotnē 2011. gadā sāka ražot vinila grīdu segumus bez ftalātiem, savukārt pārējās četrās ražotnēs (Francijā, Luksemburgā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē) visus dzīvojamām telpām paredzētos vinila grīdas segumus² sāka ražot no 2014. gada janvāra, un līdz 2014. gada vidum – visus profesionāla izmantojuma grīdas segumus. Ziemeļamerikā 2010. gadā sāka ieviest ražošanu bez ftalātiem. Daži izstrādājumi joprojām var saturēt ierobežotu ftalātu daudzumu, kas palikuši no pārstrādātajiem pārpalikumiem vai nolietotajiem izstrādājumiem.

3) "Tarkett" ir kļuvis par nozares etalonu gaistošo organisko savienojumu (VOC) emisiju samazināšanā – to ir no 10 līdz 100 reizes mazāk, nekā atļauts stingrākajos pasaules standartos, tādā veidā uzlabojot iekštelpu gaisa kvalitāti. Visiem Eiropā ražotajiem "Tarkett" vinila un linoleja izstrādājumiem kopējais VOC emisiju apjoms ir mazāk nekā 10 līdz 100 μg/m3 (pēc28 dienām).

4) Kopš 2011. gada "Tarkett" ir izmantojis resursu atkārtotas izmantošanas principu „no šūpuļa līdz šūpulim” sadarbībā ar Vācijas Vides aizsardzības un veicināšanas aģentūru (EPEA), kas mums palīdz izstrādāt ekoloģiskus izstrādājumus, lai mēs kļūtu par slēgta cikla uzņēmumu. Mērķis ir novērtēt un izvēlēties tādus materiālus, kas ir nekaitīgi cilvēkiem un videi, un ko izstrādājumu lietošanas beigās var pārstrādāt un atkārtoti izmantot kā tehniskos izejmateriālus vai bioloģiskas barības vielas. Izmantojot principu „no šūpuļa līdz šūpulim” katrā izstrādājuma dzīves cikla posmā, "Tarkett" mērķis ir vairākkārtīgi atkārtoti izmantot materiālus, nepasliktinot izstrādājumu kvalitāti vai vērtību klientiem, tādā veidā palīdzot mazināt resursu izsīkšanu un atkritumu ražošanu, vienlaikus uzlabojot cilvēku labklājību.

1- Izņemot pārstrādāto saturu
2- Izņemot vienu kolekciju, kas veido apmēram 2% no Eiropā ražotās produkcijas